Özel Ev Hizmetlileri ve Çalışanlar için İngiltere Vizesi

Güncelleme Tarihi: 2022-03-30 15:19:37

Temizlik hizmetlisi, şoför, aşçı, kişisel yardımcı, dadı gibi görevler dahilinde işverenine hizmet veren çalışanların 6 aya kadar süreyle işvereninin yanında İngiltere'de çalışmasına müsaade eden bu vize Tier 5 Geçici çalışan İngiltere iş/çalışma vizesidir.

Özel Ev Hizmetlileri ve Çalışanlar için İngiltere Vizesi

Domestic Worker vize başvurusunun başarılı olması için sponsor işvereninize başvuru öncesindeki en az 12 ay boyunca aynı hizmeti veriyor olmanız ve bunun resmi belgelere dayalı bir istihdam olması şarttır. Sigorta kaydı ve/veya bu hizmet karşılığı bankanıza yatmış düzenli ödemeler belgelerle ispatlanamıyorsa bu İngiltere Vizesi başvurusunun başarı şansı çok zayıftır.

Bu İngiltere Çalışma/İş Vizesi ile İngiltere'ye geldikten sonra iş vereninizi değiştiremezsiniz ya da bakmakla yükümlü olduğunuz eş ve çocuklarınızı İngiltere’ye getiremezsiniz. Ancak onların kendi imkanları dahilinde İngiltere vizesi başvurusu yapmaları tabii ki mümkündür.

Tier-5 İngiltere İş/Çalışma Vizesi diğer bir çalışma vizesi olan Tier-2 ve Tier-4 İngiltere öğrenci vizesi gibi puan bazlı bir İngiltere vizesidir. Tier 5 Geçici Çalışan vizesi türleri;

- Tier 5 Yaratıcı faaliyet ve spor faaliyetleri için İngiltere vizesi,

- Tier 5 Hayır işleri gönüllüleri için İngiltere vizesi,

- Tier 5 Hükümet onaylı değişim İngiltere vizesi,

- Tier 5 Uluslar arası anlaşmaya dayalı İngiltere vizesi,

- Tier 5 Gençlik değişim programı(erasmus) İngiltere vizesi olarak çeşitlenmektedir.

İngiltere Çalışma Vizesi türleri hususunda bilgi için tıklayın.

İngiltere İş/Çalışma Vizesi türleri de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

İngiltere'de çalışma vizesi ile eğitim alabilirsiniz, ailenizi yanınıza alabilir, uzatma başvurusu yaparak 5 yılın sonunda sürekli oturum alabilirsiniz.

"Özel Ev Hizmetlileri ve Çalışanlar için İngiltere Vizesi" sayfası 3184 defa okundu