Kaç türlü İngiltere Çalışma İzni Vizesi vardır?

Güncelleme Tarihi: 2019-04-23 10:51:32

İki türlü İngiltere Çalışma İzni vizesi bulunmaktadır.

Bunlardan ilki "Works Permits" yani İngiltere'de faaliyet gösteren bir şirkette çalışmanıza olanak tanıyan ve en çok tercih edilen vize türüdür. Bu vize türüne göre, çalışmayı düşündüğünüz şirketi ve işi İngiltere'deki ilgili birimlere bildirmeniz gerekmektedir. Diğer vize türü "Permit Free" adı verilen, ülke dışından bir şirketin temsilcisi veya yurtdışı orijinli  bir gazete televizyon gibi kurumların temsilcisi olarak çalışmanıza olanak verir. Bu kategoride sezonluk işçi olarak çalışmak amacında olan işçiler de başvurabilir. Bu iki İngiltere Çalışma İzni Vizesi de kendi içinde alt kategorilere ayrılırlar.

Works permits; İş ve Ticari Anlaşma İzni Vizesi, sporcu ve eğlence sektöründe çalışan kişilere verilen çalışma vizesi, uluslararası ticari anlaşmalar dahilinde verilen çalışma izni vizesi, sektörel programlar ile staj veya iş deneyimi kazanmak için İngiltere'de çalışmak isteyenlere verilen çalışma vizesi türlerine ayrılabilir. Permits Free; Yurt dışı orijinli bir gazete, haber ajansı veya tv gibi yayın organlarını temsil edenler, İngiltere dışında olup İngiliz Milletler Topluluğuna mensup olanlar veya büyükanne ve büyükbabalarından birisinin İngiltere'de doğmuş olanlar yada şu anda orada yaşayanlar ile yurtdışında yaşayan ve İngiltere'de bir şirket sahibi kişiyle kısa süreliğine İngiltere'ye gelmek isteyenler olarak alt gruplara ayrılabilir. Her bir alt bölüm için farklı başvuru formları bulunmaktadır. İngiltere Çalışma İzni Vizesi başvurusu için hangi kategoriyi ve hangi formu dolduracağını doğru tespit etmelidir.

İngiltere vizesi türlerinin belirlenmesi vize prosedürleri için atılması gereken en önemli adımdır. İngiltere vize prosedürlerinin belirlenmesi hususunda bilgi almak için TIKLAYIN! 

Bu konuda en ayrıntılı bilgiye uzmanlarımıza danışarak ulaşabilir ve İngiltere Çalışma İzni Vizesi hakkında hizmet talebinde bulunabilirsiniz. İLETİŞİM sayfamızı ziyaret ederek bizimle bağlantıya geçmeniz size yarar sağlayacaktır.

Firmamızla iletişime geçebilmek ve detaylı bilgi alabilmek için tıklayın. 

Tüm İngiltere vizesi türleri hakkında bilgi ve danışmanlık için tıklayın. 

"Kaç türlü İngiltere Çalışma İzni Vizesi vardır?" sayfası 3646 defa okundu