İngiltere'de Çalışma İzni Vizesi için Nasıl Başvurabilirim?

Güncelleme Tarihi: 2022-03-30 15:18:43

İngiltere'de çalışmak gibi amacınız varsa; o ülkede faal durumda olan şirket sizin adınıza İngiltere'de bulunan Çalışma İzni birimine ihtiyaç dahilinde olan belgeleri hazırlayarak başvurmak zorundadır.

Bu konuda size yardımı dokunacak danışman bir firmayla İLETİŞİME geçebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak hizmet talep etmeniz durumda uzmanlarımız sizi doğru bir şekilde yönlendireceklerdir.  İngiltere Çalışma İzni Vizesi için danışman olarak firmamızla iletişime geçmeniz durumunda İngiltere'de faaliyet eden şirket ilk teması bizimle gerçekleştirecektir.

İşverenin kendi şirketinde çalıştıracağı kişinin çalışma izni başvurusunu sonuçlandırmış olması gerekir. Çünkü İngiltere Çalışma izni vizesi olmadan İngiltere'ye giriş yapması mümkün değildir. Ancak İngiltere'de halihazırda bulunuyor iseniz İngiltere Çalışma İzni Vizesi başvurusu yapabilir veya çalışma izni süresini uzatabilirsiniz.

Bu işlemleri yine firmamızın Londra ofisiyle görüşerek kolaylıkla yapma imkanınız bulunmaktadır. Londra ofisimiz İngiltere Çalışma İzni Vizesi başvurunuzu ilgili birime yapmaktadır.

İngiltere Çalışma İzni vizesi için gerekli evrakların eksiksiz olması durumunda başvuru sürecini sonuçlanması daha kısa olabilmektedir. Bu süre normalde 2 haftalık bir süreyi bulmaktadır. Ancak bu süre tam olarak net değildir ve değişiklik gösterebilir. İngiltere prosedürleri ile ilgili bilgi için tıklayın. 

Vize başvurusu eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Çünkü özensiz ve bilgi eksikliğinden dolayı hatalı doldurulan başvuru formları nedeniyle İngiltere Çalışma İzni vize başvurunuz reddedilebilir.

Ayrıca çalışma izni vizesinin farklı kategorileri ve her kategorinin kendine ait başvuru formu ve ona ait belgeleri bulunmaktadır. Yanlış kategoride başvuru yapılmış ise İngiltere Çalışma İzni Birimi tarafından bu başvuru dikkate alınmaz. Eksiksiz yapılmış ve onaylanmış başvuru sonucunda, eğer İngiltere'den başvuru yapılmışsa İngiltere Çalışma İzni Birimi sizden Türkiye'ye dönüp pasaportunuzu onaylatmanızı isteyecektir.

Türkiye'den çalışma izni başvurusu yapmışsanız İngiltere Konsolosluğu'na gidip pasaportunuzun onaylatmanız yeterlidir. Bundan sonra rahatlıkla İngiltere'ye Çalışma İzni vizesi almış biri olarak giriş yapabilir ve çalışabilirsiniz. 

Uzman ekibimiz sizi bu ve buna benzer konularda aydınlatacak hizmeti sunmaktadır. İLETİŞİM kanallarımızı kullanarak bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

"İngiltere'de Çalışma İzni Vizesi için Nasıl Başvurabilirim?" sayfası 21297 defa okundu