İngiltere İş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Güncelleme Tarihi: 2019-07-01 16:32:21

“İngiltere İş Vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı başvurulan vize türüne göre farklılık gösterecektir. Örnek olarak Ankara Anlaşması Vizesinin Türkiye’den yapılan başvuruları 90 gün içerisinde, Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesinin 15 iş günü içerisinde sonuçlanabileceği söylenebilir.

“İngiltere İş Vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun yanıtı başvurulan İngiltere İş Vizesi türüne göre farklılık gösterecektir. Örneğin Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de iş kurmak isteyen bireylerin Türkiye’den yapılan başvurularının sonuçları 90 iş günü içerisinde, İngiltere’den yapılan başvurularının sonuçları ise 6 ay gibi bir süre içerisinde bireylere ulaştırılacaktır. İngiltere İş Vizesi türlerinden bir diğerine örnek olarak Tier-2 Genel Çalışma Vizesi verilebilir. Tier-2 Vizesi türlerinden biri olan Genel Çalışma Vizesi ile İngiltere’de çalışmak isteyen bireylerin başvuru sonuçları ortalama 15 iş günü (3 hafta) içerisinde çıkabilmektedir. 

İngiltere vize prosedürleri için tıklayın!

“İngiltere İş Vizesi kaç günde çıkar?” sorusu danışmanlarımıza sıklıkla sorulan bir soru olup cevabı için yukarıda verilen yaklaşık değerler İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. İngiltere İş Vizesi türlerinin büyük bir çoğunluğunun başvurularının değerlendirilme süresi ortalama 15 iş günü sürmekte ve bu süre uzayabilmektedir. Başvuru sürecinin kısaltılması için kullanılabilecek olan Öncelikli Servisler mevcuttur. Bu servisler vize harcına ek bir ücret ödenerek satın alınabilecek ve başvuruların sonuçları daha erken belli olabilecektir. Örneğin Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuruların 5 iş günü içerisinde sonuçlanabilmesini sağlamaktadır. Ancak bu servisin kullanılması demek vize sonucunun kesinlikle 5 iş günü içerisinde çıkacağı anlamına gelmemekte, bu süre yine İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Aynı zamanda Öncelikli Servislerin kullanımı başvuru sonucunun olumlu olmasını garantilememektedir. “İngiltere İş Vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı ve Öncelikli Servisler hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla irtibata geçilmesi önerilmektedir.

İngiltere'de çalışma izni için tıklayın!

İngiltere İş Vizesi ile eğitim de alabilirsiniz. İngiltere’de eğitim ve yaşam, İngiltere’de kalacağınız yer, konaklama ücretleri, seçeceğiniz program ücretleri, tarihleri, hangi programın size uygun olup olmadığı gibi hususlarda detaylı bilgi için İngiltere Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı sitesini ziyaret ediniz. 

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm soruların yanıtları bulabilirsiniz.

"İngiltere İş Vizesi Kaç Günde Çıkar?" sayfası 312 defa okundu