İngiltere İş Seyahati Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Güncelleme Tarihi: 2022-03-30 16:07:10

İngiltere İş Seyahati Vizesi başvurusunun değerlendirilme süreci ortalama 15 iş gününü (3 hafta) bulabilmekle birlikte ek ücret ödenerek kullanılabilecek Öncelikli Servisler ile bu süre kısaltılabilmektedir.

İngiltere İş Seyahati Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere İş Seyahati Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen, İngiltere’de mesleki kurs, iş ziyareti, konferans, toplantı, seminer gibi etkinliklere katılacak olan bireylerin uyması gereken belirli vize prosedürleri bulunmaktadır.

İngiltere İş Seyahati Vizesi başvuru ücretini yatıran bireyler, başvuru işlemlerini firmamızla yapmaya karar verdiğinde gerekli evraklar listesini temin ederek eksiksiz olarak tamamlaması gereklidir.

İngiltere vizesi türlerinden biri olan ve kendine özgü şartları bulunan İş Ziyareti Vizesi başvuru evraklarının eksik, yalan beyan, hatalı bilgi/belge içermesi vize reddi ile karşılaşma riskini artırabilecektir.

Gerekli belgeler arasında tercümesi gerekenlerin tercümeleri yapılır. Başvuru formu uzmanlarımızca doldurulur, gerekli dilekçeler yazılır ve başvuru dosyası tamamlanmış olur.

Başvuru merkezinden alınan randevu gün ve saatinde hazır bulunması gereken başvuru sahipleri başvuru dosyasını ve biyometrik bilgilerini vermelidir. 

Başvuru sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde bireylere iletilebilmektedir. Ancak İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmektedir.

İngiltere İş Seyahati Vizesi sonuçlanma süresinin kısaltılabilmesi için ek bir ücret ödenerek kullanılabilecek olan servisler bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, Öncelikli Servis başvuru sonucunun 5 iş günü içerisinde sonuçlanmasını sağlayabilmektedir. Ancak bu servislerin kullanılması vize sonucunun olumlu olmasını garantilememektedir.

"İngiltere İş Seyahati Vizesi Süresi Ne Kadardır?" sayfası 467 defa okundu