İngiltere İş Kurma Vizesi Başvuru Sonucu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Güncelleme Tarihi: 2022-03-30 16:06:20

İngiltere İş Kurma Vizesi başvuruları değerlendirilme süreleri İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna ve başvurulan vizenin nereden başvurulduğuna göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere İş Kurma Vizesi Başvuru Sonucu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İngiltere İş Kurma Vizesi türlerinden biri olan Ankara Anlaşması (European Community Association Agreement-ECAA) İngiltere vizesi türleri arasında başvuru değerlendirilme süresi değişken olanlardan biridir.

İngiltere İş Vizesi türlerinden olup başvuru şartları diğer vize türleri gibi ağır ve yüksek standartlar içermeyen Ankara Antlaşması Vizesi, maddi gelir şartı, sermaye şartı, meslek grubu şartı, İngilizce dil yeterlilik seviyesi şartı bulunmayan enden vize türlerinden bir tanesidir. İngiltere’de 18 yaşından büyük Türk vatandaşlarının serbest meslek sahibi olarak iş kurabilmesini sağlamaktadır. Ankara Antlaşması başvurusu yapacak olan bireyler İngiltere’den veya Türkiye içinden başvuru yapabilir.

İngiltere’den yapılan başvurular 6 ay gibi bir süre zarfında sonuçlanabiliyorken, Türkiye’den yapılan başvurular yaklaşık 90 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bu süreler yaklaşık değerler olup İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

İngiltere İş Kurma Vizesi türlerinden olan Ankara Anlaşması Vizesi için İngiltere’den yapılacak başvurular 2018 yılının Kasım ayında açılan İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapılabilecektir.

İngiltere İş Kurma Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler danışmanlarımıza ulaşarak işlemlerini hemen başlatabilirler.

"İngiltere İş Kurma Vizesi Başvuru Sonucu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?" sayfası 428 defa okundu