İngiltere İş Kurma Vizesi Başvuru Sonucu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Güncelleme Tarihi: 2019-07-01 16:04:17

İngiltere İş Kurma Vizesi başvuruları değerlendirilme süreleri İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna ve başvurulan vizenin nereden başvurulduğuna göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere İş Kurma Vizesi türlerinden biri olan Ankara Anlaşması (European Community Association Agreement-ECAA) İngiltere vizesi türleri arasında başvuru değerlendirilme süresi değişken olanlardan biridir. İngiltere İş Vizesi türlerinden olup başvuru şartları diğer vize türleri gibi ağır ve yüksek standartlar içermeyen Ankara Antlaşması Vizesi, maddi gelir şartı, sermaye şartı, meslek grubu şartı, İngilizce dil yeterlilik seviyesi şartı bulunmayan enden vize türlerinden bir tanesidir. İngiltere’de 18 yaşından büyük Türk vatandaşlarının serbest meslek sahibi olarak iş kurabilmesini sağlamaktadır. Ankara Antlaşması başvurusu yapacak olan bireyler İngiltere’den veya Türkiye içinden başvuru yapabilir. İngiltere’den yapılan başvurular 6 ay gibi bir süre zarfında sonuçlanabiliyorken, Türkiye’den yapılan başvurular yaklaşık 90 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bu süreler yaklaşık değerler olup İngiliz Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. İngiltere İş Kurma Vizesi türlerinden olan Ankara Anlaşması Vizesi için İngiltere’den yapılacak başvurular 2018 yılının Kasım ayında açılan İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine yapılabilecektir. İngiltere İş Kurma Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler danışmanlarımıza ulaşarak işlemlerini hemen başlatabilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi türüne başvurup vize alan bireylere resmi olarak 1 yıllık vize verilir ve vize uzatmalarıyla bu 5 yıla tamamlandıktan sonra sürekli oturum başvurusunda bulunulabilir. 12 ay süreyle İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak bulunan bireyler İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunabileceklerdir. İngiltere vatandaşlık başvuru şartlarını sağlayarak vatandaşlık sertifikasını alan bireyler geçerlilik süresi 10 yıl olan İngiltere pasaportu başvurusunda bulunabilirler. Ankara Anlaşmasının detaylı bilgisi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere'de bu vize türüyle hem vize sahibi hem de kişinin aile bireyler eğitim de alabilecektir. İngiltere’de eğitim almak isteyen bireylerin başvurabilecekleri farklı eğitim programları bulunmaktadır. Detaylı bilgi için İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere vizesi retlerine itiraz konusunda İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla profesyonel hizmet vermektedir. Uzman danışmanlarına Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofislerimizi ziyaret ederek veya İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

"İngiltere İş Kurma Vizesi Başvuru Sonucu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?" sayfası 253 defa okundu