İngiltere İş Başvurusu Yaparak Kabul Alan Bireyler Hangi Vize Türüne Başvurmalıdır?

Okunma sayısı: 522
Güncellenme Tarihi:

İngiltere iş başvurusu yapan ve kabul alan bireylerin İngiltere’ye yasal girişleri için başvuruda bulunmaları gereken vize türleri mevcuttur.

İngiltere İş Vizesi türlerinden birin örnek olarak Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi örnek verilebilir. İngiltere’de kısa bir süreliğine çalışmak için başvuruda bulunacak olan bireylerin İngiltere iş başvurusu yaparak kabul aldığını belgeleyen sponsorluk belgesini (Certificate of Sponsorship) başvuru evrakları arasına eklemesi gerekecektir.

Bireylerin bu vize türüne başvuruda bulunabilmesi için öncelikle CoS referans numarasının olması gereklidir. İngiltere’de çalışma süresi 12 ile 24 ay arasında olması beklenmektedir.

Bu sürelerde İngiltere Tier-5 Vizesi ile İngiltere’de çalışma ve yaşama hakkı verilmektedir. Başvuru sahiplerinin maddi yeterliliklerinin kanıtlanabilmesi için bireylerin kolaylıkla ulaşabilecekleri vadesiz banka hesabında £945 miktarında para bulundurması gereklidir.

İngiltere iş başvurusu yapmayı düşünen bireyler hangi vize türlerine başvurabileceğini de araştırıyor ise uzman danışmanlarımız kişilere Tier-2 Genel Çalışma Vizesini önerebilecektir.

Tier-2 Genel Çalışma Vizesi; belirli bir iş için yeterli niteliklere sahip bireylerin İngiltere ve Avrupa Birliği sınırları içerisinde bulunmaması sebebiyle vize İngiltere’deki işverenlerin yurtdışından nitelikli eleman getirmesini sağlayabilen bir vize türüdür.

Bu şirketlerin yurtdışından eleman getirebilmesi için Sponsorluk Sertifikasının olması gereklidir. Sponsorluk Sertifikası İngiltere İçişleri Bakanlığı ile irtibata geçilerek elde edilebilir.

Tier-2 ve Tier-5 Vizelerinin başvuru evraklarının neler olduğu, başvuru şartlarının neler olabileceği, gerekli evraklar listesinin kimden alınacağına dair tüm bilgileri uzmanlarımızdan elde edebilirsiniz. İngiltere İş/Çalışma Vizesi türlerinin başvuru şartları hakkında bilgi için tıklayın!

İş Vizesi'nin sağladığı birçok avantaj vardır. Bu vizeye sahip bireyler; 

  • Vize uzatma başvurusu yapabilir.
  • Eş ve çocukları bağımlı başvurusu yapabilir.
  • Eğitim alabilir.
  • Sürekli oturum ve vatandaşlık başvurusu yapabilir.

İngiltere Çalışma Vizesi başvuru işlemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız İngiltere vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel hizmet vermekte olan firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla ulaşarak vize işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

Uzmanlarımız İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve isteğiniz üzerine başvuru işlemlerini başlatabilecektir.