İngiltere Çalışma İzni Vizesi Nedir?

Okunma sayısı: 4388
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Çalışma İzni Vizesi olmayanların İngiltere'de çalışmaları yasal değildir. Vergileri ödemeyen bu kişiler herhangi bir hak talebinde de bulunamazlar.

İngiliz Hükümeti, İngiltere Çalışma İzni Vizesi ile ilgili şartları zorlaştırmıştır. Ülke dışından çalışma izni vizesi başvurusu yapanlar için puanlama sistemine geçilmiştir. Bu puan hesaplarına göre ülkedeki kalifiye eleman ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahip olunup olunmadığına bakılmaktadır.

İngiltere İçişleri Bakanlığı'na bağlı UK Visas and Immigration tarafından başvuru sahibinin pasaportuna İngiltere Çalışma İzni Vizesi işlenir. Almış olduğu bu vize sadece iştigal alanını kapsar.

İngiltere Çalışma İzni Vizesi çerçevesinde belirlenen kanunlara göre, iş veren İngiltere sınırları dahilinde veya haricinde kendi işiyle alakalı personeli çalıştırabilir.

İngiltere çalışma izni vizesi, kategori olarak aşağıda maddelere ayrılmıştır.

  1. İş ve Ticari izin: İngiltere’deki iş sahiplerinin İngiltere ve AB dışındaki ülkelerden personel çalıştırmalarına olanak verir.
  2. Sporcu ve sanatçılar: İngiltere’deki şirketler, ülke dışından sporcu, sanatçı ve teknik eleman ihtiyaçları noktasında çalışma izni vizesinin bu kategorisinden işlem yaparlar
  3. Hizmette uluslararası Ticari anlaşmalar: Avrupa Birliği ülkeleri dışındaki bir şirkette çalışan kişinin, İngiltere'de yer alan bir şirkete iş başvurusu yapmasına ve burada çalışmasına olanak sağlar.
  4. Sektörsel Programlar: Sadece Romanya ve Bulgaristan vatandaşlarına özel olarak, 1 Ocak 2007’de yapılan düzenlemelerden sonra İngiltere’de 12 ay gibi sınırlı bir süre içinde vasıfsız alanlarda çalışabilirler
  5. Yetiştirme ve İş Tecrübesi Programları:  AB ülkeleri dışında kalan ülkelerdeki kişilerin İngiltere'de bulunan bir şirkette iş tecrübesi kazanmaları amacıyla staj yapmalarına veya belirli bir süre içinde çalışmalarına olanak sağlar. Bu sürenin bitmesi sonucunda kendisine bir belge verilir.

İngiltere İş Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan bireyler İngiltere'de eğitim alabilirsiniz. İngiltere'de eğitim almak isteyen bireyler buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilecektir. 

Diğer İngiltere vizesi türleri hususunda detaylı bilgiyi sitemizden alabilirsiniz. İngiltere vizesi türünüzün belirlenmesi vize prosedürlerinin başlangıcında atılması gereken ve oldukça önemli bir adımdır. İngiltere vizesi prosedürleri için tıklayın. 

İngiltere vizesi türlerine başvuru yapmak isteyen bireylerin danışmanlık alması vize sonucunun olumlu olmasını sağlamaktadır. İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızla iletişime geçebilmek için tıklayın.

İngiltere Çalışma İzni vizesi ile ilgili detaylı bilgiyi uzman danışmanlarımızla İLETİŞİME geçerek alabilir ve bu konuda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.