İngiliz Ekonomisini Bekleyen En Büyük Tehlike

Güncelleme Tarihi: 2022-03-30 15:21:25

İngiltere iş/çalışma vizesi veya Ankara Antlaşması İngiltere vizesi türleri ile İngiltere’ye gidecek olanlar bilmeli ki, konut fiyatları yüzünden İngiltere zor günler yaşayabilir.

İngiliz Ekonomisini Bekleyen En Büyük Tehlike

Uluslararası Para Fonu IMF, toparlanmakta olan İngiliz ekonomisini bekleyen en önemli tehlikenin konut fiyatlarındaki yüksek artışlar olduğu uyarısında bulundu.

Bilindiği gibi İngiliz ekonomisi gerek İngiltere iş/çalışma vizesi ile dünyanın dört bir yanından gelen gerek Ankara Antlaşması İngiltere vizesi gelen göçmenlerin iş hayatına katılarak çalışmaları sayesinde bugün ayakta duruyor denilebilir. Ancak İngiltere’de konut fiyatları o kadar yüksek ki, ekonomik kriz bu yüzden gerçekleşebilir.

IMF, verimlilik ve konut piyasasının, büyümenin daha dengeli olması için risk oluşturduğunu savundu. Fon emlak piyasasındaki yükselişin en önemli faktörlerinden birisi olarak gösterilen “Help to Buy” mortgage garanti uygulamasının revize edilmesini veya kaldırılmasını önerdi. Hazine’nin verilerine göre geçen yılın Ekim ayı ile bu yılın Mart ayı arasındaki dönemde söz konusu destekten yararlanan 7 bin evin satışının gerçekleştiğini kaydetti.

İngiltere Merkez Bankası (Bank of England) Başkanı Mark Carney de bir süre önce yaptığı açıklamada, emlak sektörünün ekonomik toparlanma için en büyük riski oluşturduğu uyarısında bulunmuştu. Carney, ekonomide yapısal sorunların olduğunu savunurken, yakından takip ettikleri konut fiyatlarının ekonomideki istikrar ve uzun vadeli iyileşme için en önemli risk olduğunu ifade etmişti.

En büyük sorunun yeni konut eksiği olduğunu kaydeden Carney, özellikle ekonomiyi canlandırmak için hükümetin uyguladığı “Help to Buy” programının, alım güçleri olmamasına rağmen İngilizlerin ve İngiltere vizesi sahibi göçmenlerin ev sahibi olmasını sağladığı için kaygı verici olduğunu ileri sürüyor. Help to Buy programı ile devlet, ilk kez ev almak isteyenlere, yüzde 5 depoziti sağlamaları durumunda, kalan miktar için garantör oluyor.

İngiltere İş/Çalışma Vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Uzmanlarımızla tanışmak ve İngiltere vizesi ile ilgili detalyı bilgi almak için tıklayın. İngiltere'de çalışma izni ile bulunan bireyler eğitim alabilir, ailesini yanına alabilir, eşi ve çocukları da eğitim alarak çalışma izni ile herhangi bir iş yerinde çalışabilir.

"İngiliz Ekonomisini Bekleyen En Büyük Tehlike" sayfası 2953 defa okundu