İngiltere İş (Çalışma) Vizesi Hakkında

Güncelleme Tarihi: 2019-04-22 23:33:58

İngiltere Çalışma İzni Vizesi, İngiltere'ye belli niteliklere sahip kişilerin giriş yapabilmelerine olanak tanımaktadır.

İngiltere Çalışma İzni Vizesi 3 türe ayrılmaktadır. Bunların ilki Work Permit olarak adlandırılan İngiltere Genel Çalışma İzni Vizesi'dir. İngiltere'de çalışmak ve hayatının bundan sonrasının tamamını veya bir kısmını İngiltere'de geçirmek isteyn kişileri kapsayan uzun süreli İngiltere Çalışma İzni Vizesi'dir. Work Permit olarak adı geçen İngiltere Genel Çalışma İzni Vizesi'ne başvurmak için İngiltere'de çalışılacak işyerinin belli olması ve müstakbel işverenin başvuru sahibi için Çalışma İzni çıkartması gerekmektedir. 

Diğer bir İngiltere Çalışma Vizesi türü Permit Free olarak bahsedilen ve İngiltere Temsilci Vizesi olarak düşünülebilecek İngiltere Çalışma İzni Vizesidir. İngiltere Temsilci Vizesi - Permit Free dahilinde İngiltere'de kısa süreli veya sezonluk olarak çalışmak mümkündür. Stajerler, internler, sezonluk işçiler, İngiltere'de haber yapmak üzere kısa süreli bulunacak haberciler ve uluslarası şirketlerin İngiltere ayağında görev yapacak kişiler ile bu kişiler ile beraber seyahat edecek tercümanlar, danışmanlar vs İngiltere Temsilci Vizesi - Permit Free dahilinde İngiltere'ye seyahat edebilirler. 

Üçüncü bir İngiltere Çalışma Vizesi türü Ankara Antlaşması kapsamında yapılacak İngiltere Vizesi başvurusudur. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi de kendi içerisinde serbest meslek sahipleri ve çalışanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu vize türü hakkında en detaylı bilgiyi İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi sayfasında bulabilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkında en detaylı bilgiyi İngiltere Çalışma Vizeleri sayfasından elde edebilirsiniz. Bununla beraber iletişim detaylarımızı kullanarak bizimle irtibata geçebilir ve İngiltere Çalışma Vizesi alanında uzman danışmanlarımızla görüşebilir, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

Diğer taraftan Tier-1 göçmenlik şartlarına göre, İngiltere'de bulunmak ve o ülkenin sınırları içerisinde çalışmak ve iş kurmak ve böylece İngiltere'ye yerleşmek amacında olan şahıslar için bir puanlama sistemi vardır. Her İngiltere Çalışma Vizesine başvuranlar için (aranan nitelikler dikkate alınarak) 75 puan alma koşulu bulunmaktadır.

75 puan tamamlandı ve  İngilizce yeterlilik şartları da karşılandı ise ayrıca İngiltere'de ilk girişinizdeki masrafları karşılayacak yeterli para miktarını da belgelemişseniz İngiltere'ye puanlama çerçevesinde giriş yapmak, serbestçe çalışmak mümkün olacaktır. Ayrıca şartları karşılayabilirsiniz 5 yıllık zaman zarfından sonra İngiltere'de sürekli oturum hakkını alabilmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

“İngiltere vizesi retlerine itiraz yolları değişiyor mu?”, “İngiltere vizesi başvuru aşamalarında yapılan son değişiklikler nelerdir?” gibi sorulara İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek yanıt bulabilirsiniz.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Çalışma Vizesi ile ilgili ayrıntılı bilgiyi konusunda uzman danışmanlarımızdan İLETİŞİM sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilir ve bu konuda hizmet talep edebilirsiniz.

"İngiltere İş (Çalışma) Vizesi Hakkında" sayfası 3869 defa okundu