İngiltere İş (Çalışma) Vizesi

Okunma sayısı: 4319
Güncellenme Tarihi:
İngiltere İş (Çalışma) Vizesi

İngiltere İş / Ticari Vize Nasıl Alınır?

İngiltere ticari vize nasıl alınır sorusunun yanıtını genellikle internette çeşitli sitelerde arayan bireyler vize reddi ile karşılaşma ihtimali olan hatalı veya eksik bilgiler sahibi olabilecektir. İngiltere İş Vizesi türleri başvuru sahiplerinin yapmak istedikleri seyahate göre başvuru şartları ve gerekli evraklar açısından farklılaşmaktadır. Danışmanlarımızla birlikte İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler başvuru ücretini başvuracağı vize türüne uygun şekilde yatırdıktan sonra uzmanlarımızdan başvuru için gerekli evraklar listesini temin edebilecektir. Bu evraklar başvurulan vize türüne göre çeşitlilik göstermektedir.

Puan bazlı vize türlerinden olan İngiltere İş Vizeleri başvurusunda bireylerin gerekli evraklarının her biri puanlanmaktadır. İngiltere ticari vize nasıl alınır sorusunun yanıtı olarak başvuru prosedürlerinin devamında gerekli evraklar başvuru sahiplerince başvuru dosyasına eklenir ve uzmanlarımız bu belgeler ışığında başvuru formunu doldurur. Gerekli ise tercümeler yapılır, dilekçeler yazılır. Böylece başvuru dosyasını titizlikle hazırlamış olan uzmanlarımız bireylere teslim eder ve kişiler adına Başvuru Merkezlerinden alınmış randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler teslim edilir. İngiltere ticari vize nasıl alınır sorusunun yanıtını arayan bireyler uzmanlarımızla irtibata geçerek vize türleri, vize başvuru prosedürleri, vize türlerinin gerekli şartları, vize başvuru evraklarının neler olabileceği hususlarında bilgi sahibi olabileceklerdir.

İngiltere İş (Çalışma) Vizesi Türleri

İngiltere İş (Çalışma) Vizesi 3 türe ayrılmaktadır. Bunların ilki Work Permit olarak adlandırılan İngiltere Genel Çalışma İzni Vizesi'dir. İngiltere'de çalışmak ve hayatının bundan sonrasının tamamını veya bir kısmını İngiltere'de geçirmek isteyn kişileri kapsayan uzun süreli İngiltere İş (Çalışma) İzni Vizesi'dir. Work Permit olarak adı geçen İngiltere Genel İş (Çalışma) İzni Vizesi'ne başvurmak için İngiltere'de çalışılacak işyerinin belli olması ve müstakbel işverenin başvuru sahibi için Çalışma İzni çıkartması gerekmektedir. 

Diğer bir İngiltere İş (Çalışma) Vizesi türü Permit Free olarak bahsedilen ve İngiltere Temsilci Vizesi olarak düşünülebilecek İngiltere İş (Çalışma) İzni Vizesidir. İngiltere Temsilci Vizesi - Permit Free dahilinde İngiltere'de kısa süreli veya sezonluk olarak çalışmak mümkündür. Stajerler, internler, sezonluk işçiler, İngiltere'de haber yapmak üzere kısa süreli bulunacak haberciler ve uluslarası şirketlerin İngiltere ayağında görev yapacak kişiler ile bu kişiler ile beraber seyahat edecek tercümanlar, danışmanlar vs İngiltere Temsilci Vizesi - Permit Free dahilinde İngiltere'ye seyahat edebilirler. 

Üçüncü bir İngiltere İş (Çalışma) Vizesi türü Ankara Antlaşması kapsamında yapılacak İngiltere Vizesi başvurusudur. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi de kendi içerisinde serbest meslek sahipleri ve çalışanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. İngiltere İş (Çalışma) Vizesi türleri hakkında en detaylı bilgiyi İngiltere İş (Çalışma) Vizeleri sayfasından elde edebilirsiniz. Bununla beraber iletişim detaylarımızı kullanarak bizimle irtibata geçebilir ve İngiltere İş (Çalışma) Vizesi alanında uzman danışmanlarımızla görüşebilir, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere İş (Çalışma) Vizesi Şartları

Diğer taraftan Tier-1 göçmenlik şartlarına göre, İngiltere'de bulunmak ve o ülkenin sınırları içerisinde çalışmak ve iş kurmak ve böylece İngiltere'ye yerleşmek amacında olan şahıslar için bir puanlama sistemi vardır. Her İngiltere İş (Çalışma) Vizesine başvuranlar için (aranan nitelikler dikkate alınarak) 75 puan alma koşulu bulunmaktadır. 75 puan tamamlandı ve İngilizce yeterlilik şartları da karşılandı ise ayrıca İngiltere'de ilk girişinizdeki masrafları karşılayacak yeterli para miktarını da belgelemişseniz İngiltere'ye puanlama çerçevesinde giriş yapmak, serbestçe çalışmak mümkün olacaktır. Ayrıca şartları karşılayabilirsiniz 5 yıllık zaman zarfından sonra İngiltere'de sürekli oturum hakkını alabilmek için başvuruda bulunabilirsiniz.

İngiltere İş / Ticari Vize Ücreti

İngiltere Ticari Vize ücreti, her yıl İngiltere’nin mali yılı bitiminde İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından tüm vize türlerinin ücretleri gibi değişikliğe uğramaktadır. Bu değişiklik dolar kurundaki iniş ve çıkışlara göre yapılmakta ve sterlin olarak belirlenmektedir. İngiltere vizesi başvurularında ödenmesi zorunlu olan başvuru ücretlerinin her vize türü için farklı olması sebebiyle güncel ve gerçeğe uygun bilgileri İngiltere vizesi türleri hususunda uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Kaç türlü İngiltere Çalışma İzni Vizesi vardır?

İki türlü İngiltere Çalışma İzni vizesi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Works Permits yani İngiltere'de faaliyet gösteren bir şirkette çalışmanıza olanak tanıyan ve en çok tercih edilen vize türüdür. Bu vize türüne göre, çalışmayı düşündüğünüz şirketi ve işi İngiltere'deki ilgili birimlere bildirmeniz gerekmektedir. Diğer vize türü Permit Free adı verilen, ülke dışından bir şirketin temsilcisi veya yurtdışı orijinli  bir gazete televizyon gibi kurumların temsilcisi olarak çalışmanıza olanak verir. Bu kategoride sezonluk işçi olarak çalışmak amacında olan işçiler de başvurabilir.

İngiltere Vizesi İş Ziyareti Sebebiyle Almak Mümkün müdür?

İngiltere vizesi iş ziyareti niyetiyle İngiltere’ye gitmek isteyen bireylerin başvuru yapabileceği vize türü İngiltere İş Ziyareti Vizesidir. Bu vize türü ile İngiltere’de konferans, seminer, toplantı vb. etkinliklere gidilebilmesi mümkün olacaktır.

İngiltere Vize Business Class Service Türleri Nelerdir?

İngiltere vize Business Class Service türleri çatısı altında bulunan Öncelikli Servislerden bazıları; Öncelikli Servis, Yerleşim Vizesi için Öncelikli Servis, Süper Öncelikli Servis olarak örnek olarak verilebilir. İngiltere vize Business Class Service İngiltere vizesi başvurularının sonuçlanma sürelerinin kısaltılması, randevu tarihinden önce veya sonra başvuru evraklarının teslimi vb. hususlarda ek ücret ödenerek kullanılabilecek Öncelikli Servislerdir.

İngiltere İş / Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Ticari Vizesi kaç günde çıkar sorusu uzmanlarımıza sıklıkla sorulan sorulardan biridir. İngiltere Ticari Vizesi başvurusunda bulunan bireylerin başvuru sonuçları ortalama 15 gün içerisinde değerlendirilerek bireylere iletilmektedir. Bu süre İngiliz Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre uzayabilecektir.

İngiltere İş / Ticari Vize Başvurusu Ret Sebepleri Nelerdir?

İngiltere Ticari Vize başvurusu yapmak isteyen bireyler vize başvuru şartlarına uygun bir başvuru yaparak vize reddi alma ihtimalini en aza indirebilecektir. Başvuru sahipleri alanında uzman olmayan kişilerin yönlendirmeleri veya bireysel yaptıkları başvurulardaki bilgi yetersizliği sebebiyle vize reddi ile karşılaşabilmektedir. Puan bazlı vize türlerinden olup başvuru şartlarının önemli bir kısmını maddi yeterliliklerin oluşturduğu İngiltere İş Vizesi başvurularında konusunda uzman bireylerden destek alınması önerilmektedir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvuru Reddine İtiraz Edilir mi?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi şartlarının her biri için farklı olması ve başvuran kişilerin yaşam standartlarının farklı olması sebebiyle oldukça zor ve karmaşık yapıda olan başvurulardır. İngiltere’de çalışmak, iş kurmak, yatırım yapmak vb. amaçları bulunan bireyler İngiltere İş/Çalışma Vizesi türlerine başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu vize türlerinin başvuru sonuçlarının olumsuz olması halinde kullanılabilecek çeşitli itiraz yolları bulunmaktadır. Vize reddine itiraz etmek isteyen bireyler, vize memurunun neden vize reddi verdiğini, hangi sürelerde hangi vize reddi itiraz yolunun kullanılabileceğini yazdığı vize reddi mektubu dikkatlice incelenmelidir.

İngiltere İş Vizesi için Gerekli Evraklar Eksik Olursa

İngiltere İş Vizesi için gerekli evraklar eksik olursa vize reddi hatta vize başvuru yasağı ile karşılaşma ihtimalleri mevcuttur. İngiltere İş Vizesi için gerekli evraklar listesi başvurusunu firmamızla yapmaya karar veren bireylere uzmanlarımızca temin edilebilecektir. İngiltere vizesi başvuru işlemleri ile ilgili olarak tüm bilgileri danışmanlarımızdan elde edebilirsiniz. İngiltere vizesi türlerinin gerekli evrakları arasında eksiklik, hatalı bilgi veya belge bulunması halinde vize reddi ile karşılaşılabilecektir. Vize reddi ile karşılaşan bireyler vize reddine itiraz edebilecektir. Başvuru sahipleri, her itiraz yolunun kendine özgü başvuru hakkının bulunduğunu unutmamalıdır.

Firmamız İngiltere iş (çalışma) vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere İş (Çalışma) Vizesi ile ilgili ayrıntılı bilgiyi konusunda uzman danışmanlarımızdan İLETİŞİM sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilir ve bu konuda hizmet talep edebilirsiniz.