Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi

Okunma sayısı: 1452
Güncellenme Tarihi:
Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi

İngiltere’de yasal olarak 1 yıl çalışmış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi'ne başvurma hakkı bulunuyor.

Bu vize türünü Ankara Antlaşması'ndan ayıran öncelikli nokta, kişinin kendi işini kurmasının değil bir iş yerinde uzun süreli olarak çalışmasının bekleniyor olması. İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi şartları ve vize sahiplerine sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir. 

  1. 1 yıl aynı iş yerinde ve aynı işi yaparak çalışan kişiler bu vizeye başvurabilecektir. 
  2. Kişiler, işe başladıkları tarihten itibaren 3 yıllık süreci doldurmaları için 1+1 veya doğrudan 2 yıl şeklinde uzatma alabileceklerdir. 
  3. İngiltere'de 5 yıl bulunan bireyler sürekli oturum başvurusunda bulunabilecektir. 
  4. 1 yıl da sürekli oturum ile bulunmaları halinde İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabileceklerdir.
  5. Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ile İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme hakkınız olacaktır. 
  6. İngiltere Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvurusu reddedilen bireylerin idari itirazda (administrative review) bulunma hakları vardır.
  7. İngiltere'de çalışmalarını engellemeyecek şekilde eğitim alma hakkınız da olacaktır.

İngiltere vizesi türleri son değişiklikler nelerdir?, İngiltere’de sürekli oturum şartları nelerdir?, Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de hangi işler yapılabilir? vb. sorulara yanıt arayan bireyler Birleşik Krallık vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek güncel değişikliklerden haberdar olabilecektir.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi üzerine güncel haberleri öğrenmek isteyen bireyler Birleşik Krallık vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel hizmet veren şirketimizin Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla ulaşarak vize işlemlerini başlatabilirler.  

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.