İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvurusu

Güncelleme Tarihi: 2019-04-23 17:07:40

İngiltere'ye yapmak istediğiniz turistik ziyaretleriniz için başvurmanız gereken çeşitli başvuru şartları bulunan bir vize türüdür.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi; 6 aylık, 2-5 veya 10 yıllık olarak verebilmektedir. Ayrıca 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay İngiltere’de bulunabilirsiniz.

İngiltere Vizesi türleri için farklı farklı başvuru koşulları talep edilmektedir. Bunlar kişinin seyahat amacına, seyahat süresine vb. hususlara göre değişmektedir. 

Burada verilen bilgiler, İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri ve Uygulamalarının İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile ilgili maddeleri doğrultusunda hazırlanmıştır.

İngiltere’ye;

 • akademik araştırma ziyareti,
 • din görevlisi olarak ziyaret,
 • aile ziyareti,
 • iş ziyareti,
 • kısa süreli eğitim ziyareti
 • sporcu olarak ziyaret gibi çeşitli amaçlarla gitmek isteyen bireylerin sağlaması gereken çeşitli koşullar mevcuttur.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi aşvurularını İngiltere vizesi başvurularında uzman firmamızın danışmanlarıyla yapmaya karar veren kişilerler, başvuru işlemlerinin başlatılmasıyla birlikte İngiltere Ziyaretçi Vizesi türüne uygun başvuru evrakları listesini temin edecektir.

 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi,
 • İngiltere İş Ziyareti Vizesi,
 • İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi,
 • İngiltere Çocuk Ziyaretçi Vizesive daha birçok vize türüne başvuru evrakları listesi içeriği değişmektedir. Örneğin; başvuru sahiplerinin öncelikle kişisel bilgileri, maddi bilgilerini içeren evraklar, sponsorluk belgeleri, davet mektupları ve niyet mektuplarıyla başvuru dosyasının tamamlanması gerekir.

Başvuru dosyası hazırlandıktan sonra danışmanlarımızca İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden başvuru sahibi adına randevu alınır. Randevu gün ve saatinde hazır bulunarak başvuru yapan kişileri başvuru dosyalarını teslim eder ve görevlilerce kişilerin biyometrik bilgileri (parmak izi, göz taraması, fotoğraf) alınır. Başvuru merkezi başvuru dosyasını incelenmesi için İngiltere İstanbul Konsolosluğu’na gönderir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi ortalama 15 iş gününün sonunda belli olabilmektedir. Ancak İngiltere İstanbul Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre uzayabilir.

İngiltere vize değerlendirilme süresini kısaltabilmek için kullanılabilecek çeşitli Öncelikli Servisler mevcuttur. İngiltere vizesi değerlendirme süresini hızlandıracak olan servislerden bir tanesi Öncelikli Servis (Priority Visa Service) olup normalde 15 iş günü içerisinde sonuçlanacak olan vize sonucunun 5 iş günü içerisinde gelmesini sağlayabilmektedir.

Öncelikli Servisler hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

İngiltere’de ziyaretçi vizesi türünün bazı kategorileriyle 30 güne kadar eğitim alma hakkımız bulunmaktadır. Tek seferde 30 gün olarak veya daha kısa sürelerde birden fazla eğitimin toplamda 30 günü geçmemesi şartıyla İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerine sahip olanlar Birleşik Krallık'ta eğitim alabilecektir.

İngiltere’de nasıl eğitim alabileceğinizi, hangi eğitim programının size uygun olabileceğini İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları ile görüşerek öğrenebilirsiniz. İngiltere eğitim uzmanları:

 • eğitim programları,
 • eğitim süreleri ve ücretleri,
 • konaklama imkanları, ücretleri gibi birçok alanda bilgi ve danışmanlık verebilecektir. İngiltere’de eğitim almak isteyen ancak araştırmaya nereden başlayacağını ve güncel bilgileri nereden edinebileceğini bilmeyen bireyler İngiltere yurt dışı eğitim danışmanlığıile irtibata geçerek tüm sorularının yanıtlarını alabilecektir.

İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüyle İngiltere’ye giden bireyler İngiltere’de kalma süresini uzatamayacaktır.

İngiltere vize türlerinin başvurularında danışmanlık almak için İngiltere Vizesi başvurusu sayfasını ziyaret ediniz.

 • İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru koşulları, başvuru şartları hususunda tüm sorularınızın yanıtlarını öğrenebilmek için tıklayınız. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri ile ilgili bilgiler aşağıda kısaca listelenmiştir. Birleşik Krallık’ta 6 ve daha kısa süreli eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurabileceği vize türü İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi’dir.
 • Dil eğitimi, hobi kursu, spor kursu gibi kısa süreli eğitimlere katılmak isteyen bireyler bu vize türüne başvuruda bulunmalıdır. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurusu hakkında detaylı bilgiyi sayfamızdan edinebilirsiniz.
 • İngiltere’de eğitim almak istiyorsanız tıklayınız.

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru türlerinden ret alırsanız vize reddine itiraz hakkınızın olup olmadığını, hangi itiraz yollarını kullanabileceğinizi, bu itiraz yollarının neler olduğunu ve daha fazlasını öğrenebilmek için İngiltere vizesi uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlayan kişiler, vize başvuru işlemlerinin dikkatle ve titizlikle yapılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını büyük oranda sağlayabilecektir. Birleşik Krallık vizesi alanında uzmanlardan danışmanlık alınması gereklidir. Diğer İngiltere Vizesi türleri ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını aşağıdaki sitelerden edinebilirsiniz. İngiltere Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.  

İngiltere’ye turistik amaçlarla girmek isteyen bireylerin başvurabileceği vize türü İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüdür. İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.

İngiltere’de oturum izni almak ve yerleşmek için başvurabileceğiniz kendi alt kategorileri olan İngiltere Yerleşim Vizesi olup İngiltere’de İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olarak bulunan bireylerin aile üyelerinin başvurabileceği vize türü için tıklayınız.  

İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen bireylerin başvurabileceği vize türü İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi’dir. Ankara Anlaşması Vizesi sahibi bireylerin aile bireylerini yanlarına alabilirler.

Ankara Anlaşması Vizesi sahipleri; eğitim alabilir, çocuklarını devlet okuluna gönderebilir. Ankara Antlaşması Vizesi ile ilgili bilgi için tıklayınız.  

İngiltere’de çalışmak, yatırım yapmak veya ortaklık kurmak gibi amaçları bulunan bireylerin başvurabileceği vize türü İngiltere Çalışma Vizesi olup bu vizeye sahip bireyler İngiltere’de eğitim alma hakkına sahip olacaklar, eş ve çocuklarını aile birleşimi amacıyla yanlarına alabilecekler ve oturum hakkının yanı sıra belirli şartları sağlamaları halinde sürekli oturum ve vatandaşlık başvurusu yapabileceği bu vize türüyle ilgili şartlar için buraya tıklayınız.  

İngiltere vizesi başvuru prosedürlerinin oldukça zor ve karmaşık yapıda olması sebebiyle, İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesiİngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketi olan firmamızla birlikte başvuru yapmanız vize alma ihtimalini artırabilecektir. Firmamız danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvurusu" sayfası 481 defa okundu