İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 845
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvurusu

İngiltere Ziyaretçi Vizesi

6 aylık, 2-5 veya 10 yıllık olarak verebilmektedir. Ayrıca 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay İngiltere’de bulunabilirsiniz.

İngiltere Vizesi türleri için farklı farklı başvuru koşulları talep edilmektedir. Bunlar kişinin seyahat amacına, seyahat süresine vb. hususlara göre değişmektedir. 

Burada verilen bilgiler, İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri ve Uygulamalarının İngiltere Ziyaretçi Vizesi ile ilgili maddeleri doğrultusunda hazırlanmıştır.

İngiltere’ye;

  • Akademik araştırma ziyareti,
  • Din görevlisi olarak ziyaret,
  • Aile ziyareti,
  • İş ziyareti,
  • Kısa süreli eğitim ziyareti,
  • Sporcu olarak ziyaret vb

gibi çeşitli amaçlarla gitmek isteyen bireylerin sağlaması gereken çeşitli koşullar mevcuttur.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi aşvurularını İngiltere vizesi başvurularında uzman firmamızın danışmanlarıyla yapmaya karar veren kişilerler, başvuru işlemlerinin başlatılmasıyla birlikte İngiltere Ziyaretçi Vizesi türüne uygun başvuru evrakları listesini temin edecektir.

Başvuru dosyası hazırlandıktan sonra danışmanlarımızca İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden başvuru sahibi adına randevu alınır. Randevu gün ve saatinde hazır bulunarak başvuru yapan kişileri başvuru dosyalarını teslim eder ve görevlilerce kişilerin biyometrik bilgileri (parmak izi, göz taraması, fotoğraf) alınır. Başvuru merkezi başvuru dosyasını incelenmesi için İngiltere İstanbul Konsolosluğu’na gönderir.

İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi ortalama 15 iş gününün sonunda belli olabilmektedir. Ancak İngiltere İstanbul Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre uzayabilir.

İngiltere vize değerlendirilme süresini kısaltabilmek için kullanılabilecek çeşitli Öncelikli Servisler mevcuttur. İngiltere vizesi değerlendirme süresini hızlandıracak olan servislerden bir tanesi Öncelikli Servis (Priority Visa Service) olup normalde 15 iş günü içerisinde sonuçlanacak olan vize sonucunun 5 iş günü içerisinde gelmesini sağlayabilmektedir. Öncelikli Servisler hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

İngiltere’de ziyaretçi vizesi türünün bazı kategorileriyle 30 güne kadar eğitim alma hakkımız bulunmaktadır. Tek seferde 30 gün olarak veya daha kısa sürelerde birden fazla eğitimin toplamda 30 günü geçmemesi şartıyla İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerine sahip olanlar Birleşik Krallık'ta eğitim alabilecektir.

İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüyle İngiltere’ye giden bireyler İngiltere’de kalma süresini uzatamayacaktır. İngiltere vize türlerinin başvurularında danışmanlık almak için İngiltere Vizesi başvurusu sayfasını ziyaret ediniz.

İngiltere vizesi başvuru prosedürlerinin oldukça zor ve karmaşık yapıda olması sebebiyle, İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketi olan firmamızla birlikte başvuru yapmanız vize alma ihtimalini artırabilecektir.

Firmamız danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.