İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 848
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

İngiltere'ye yerleşmek isteyen bireyler İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi türlerine başvurmalıdır. İngiltere'de oturum izni almak, yerleşmek gibi amaçlarınız için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru şartlarını sağlamalı, titizlikle başvuru dosyasını hazırlayarak eksiksiz bir başvuru yapmalısınız. 

İngiltere vizesi başvurularını danışmanlarımızla yapmaya karar veren bireyler, vize başvuru işlemlerinin başlatılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını büyük oranda sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızdan danışmanlık alarak vize sonucunuzun olumlu olmasını sağlayabilirsiniz. İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinden birkaç tanesi şöyle sıralanabilir;

Evli Çiftler için

İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olan bireylerin eşlerinin ve çocuklarının başvuruda bulunması gereken vize türüdür. Bireyler evli olduklarını evlilik cüzdanlarıyla kanıtlayarak ve gerekli diğer evrakları da başvuru dosyasına ekleyerek bu vize türünün sahibi olabilecektir.

Evli Olmayan Çiftler için

İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak veya vatandaşlık almış olan partnerinin yanına yerleşmek isteyen bireylerin en az 2 yıl birlikte yaşadıklarını, ilişkilerinin devam ettiğine dair evrakları arasına koyarak başarılı bir başvuru yapabilir. 

Nişanlı Çiftler için

İngiltere’de bulunan nişanlısının yanına taşınmak ve daha sonra İngiltere’ye kesin olarak yerleşmek isteyen, nişanlı olduğuna dair kanıtları bulunan bireylerin başvuru yapması gereken vizedir.

Aile Birleşimi İçin

İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip şahısların aile üyeleriyle (eş ve çocuklar) birlikte yaşamasını sağlayacak kişilerin başvuracağı vizedir.

İngiltere Yerleşim Vizesi'nin sağladığı avantajlara örnekler aşağıda listelenmiştir.

  • İngiltere’de oturum izninin yanı sıra İngiltere’de kısa süreli de olsa eğitim hakkı alabilirsiniz.
  • İngiltere’de Yerleşim Vizesi türleriyle eğitim alacak olan bireyler; eğitim programları, ücretleri, süreleri, konaklama imkanları, ücretleri hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için İngiltere eğitim uzmanlarıile irtibata geçebilirler.
  • İngiltere’ye yerleşim vizesi türleriyle giden bireylerin belirli bir süre çalışma hakkı da olacaktır. İngiltere’de çalışmahakkına bu vize türü dışında nasıl sahip olabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız!
  • Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık harcı ödendikten sonra İngiltere’de sağlıkhizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İngiltere’ye 6 aydan daha uzun sürelerle gitedecek olan kişiler National Health Service (NHS)’e ait sağlık hizmetlerinin çoğundan ücret ödemeksizin yararlanabilirler.
  • Bu vizeye sahip olan bireyler İngiltere’ye gittiğinde bir pratisyen doktora (GP) zaman kaybetmeden kaydolmalıdır. Bir pratisyen hekime (GP) muayene olmak ücretsiz bir işlemdir. 
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurunuz reddedilirse vize reddine karşı tam kapsamlı itiraz hakkınız bulunmaktadır.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi sürenizin dolması halinde İngiltere’den uzatabilirsiniz.

Diğer İngiltere vizesi türleri için uzmanlarımız ile irtibata geçebilir, aşağıda listelenmiş sayfaları inceleyerek bilgi edinebilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru işlemleri, başvuru koşulları, İngiltere vizesi türleri ve gerekli evraklar listesi için İngiltere vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.