İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Güncelleme Tarihi: 2019-04-23 17:06:10

İngiltere Öğrenci Vizesi, eğitim amacıyla İngiltere'ye gidecek olan bireylerin başvurması gereken vize türüdür. Öğrencilerin bu sayfayı ziyaret etmesi önerilmektedir.

İngiltere'ye yerleşmek isteyen bireylerin başvuruda bulunması gereken İngiltere vizesi türü İngiltere Yerleşim Vizesi türleridir. İngiltere'de oturum izni almak ve yerleşmek için İngiltere Yerleşim Vizesine sahip olmak isteyen bireylerin başvuru şartlarını sağlamalı, titizlikle başvuru dosyasını hazırlayarak eksiksiz bir başvuru yapması gerekmektedir.

İngiltere vizesi için danışmanlarımızla başvuru yapmaya karar veren kişiler, vize başvuru işlemlerinin başlatılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını büyük oranda sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış firmamızdan danışmanlık desteği alarak vize çıkma ihtimalini artırabilirsiniz. 

İngiltere Yerleşim Vizesi türleri şöyle sıralanabilir; 

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olan şahısların eşleri ve çocukları başvuruda bulunabilirler. Başvuru sahipleri evli olduklarını evlilik cüzdanlarıyla kanıtlayarak ve gerekli diğer evrakları da başvuru dosyasına ekleyerek bu vize türünün sahibi olabilir.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak veya vatandaşlık almış olan partnerinin yanına yerleşmek isteyen bireylerin en az 2 yıl birlikte yaşadıklarını, ilişkilerinin devam ettiğine dair çeşitli kanıtlarını başvuru evrakları arasına koyarak başarılı bir başvuru yapabilecektir.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiltere’de bulunan nişanlısının yanına taşınmak ve daha sonra İngiltere’ye kesin olarak yerleşmek isteyen, nişanlı olduğuna dair bilgi ve belgeleri bulunan bireylerin başvuru yapması gereklidir. Bu vize türü için ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi: İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip şahısların aile üyeleriyle (eş ve çocuklar) birlikte yaşamasını sağlayacaktır. Bu vize için firmamızla iletişime geçerek gerekli evrak listesini alabilirsiniz. 

Diğer İngiltere Yerleşim Vizesi türleri için TIKLAYINIZ!

İngiltere Yerleşim Vizesi'nin sağladığı avantajlar şöyle örneklendirilebilir;

  • İngiltere’de oturum izniyle birlikte kısa süreli eğitim hakkı da alabileceksiniz.
  • İngiltere’de Yerleşim Vizesi türleriyle eğitim alacak olan bireyler; eğitim programları, ücretleri, süreleri, konaklama imkanları, ücretleri hakkında danışmanlık alabilmek için İngiltere eğitim uzmanları ile irtibata geçebilecektir.
  • İngiltere’ye yerleşim vizesi türleriyle giden bireylerin belirli bir süre çalışma hakkı da olacaktır. İngiltere’de çalışma hakkı için tıklayınız!
  • Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık harcı ödendikten sonra İngiltere’de sağlıkhizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İngiltere’ye 6 aydan uzun sürelerle gitmeyi planlayan kişiler National Health Service (NHS)’e ait sağlık hizmetlerinin çoğundan hiçbir ücret ödemeden yararlanabilirler. 
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurunuz reddedilirse vize reddine karşı itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi sürenizin dolması halinde vize uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Diğer İngiltere vizesi türleri için uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. 

Aşağıda listelenmiş bilgileri inceleyerek bilgi edinebilir, siteleri ziyaret edebilirsiniz. 

İngiltere'de eğitim almak birçok insanın hayalini süslemektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıllık sürelerde çeşitli eğitimlere katılmak isteyen kişilerin başvurması gereken, kendi içinde kategorileri bulunan İngiltere vizesi türleri için İngiltere Öğrenci Vizesi sayfasından detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru işlemleri, başvuru koşulları, vize türleri ve gerekli belgeler listesi için İngiltere vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’ye turistik amaçlarla gitmek isteyen bireylerin başvurabileceği, sınırlı da olsa bazı türleriyle başvuru sahiplerine eğitim hakkı veren ancak çalışma hakkı içermeyen İngiltere Ziyaretçi Vizesi için detaylı bilgiyi web sitesinden elde edebilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta kendi işinin patronu olarak şirket/işletme kurmak isteyen bireyler Ankara Anlaşması Vizesi türlerine başvuruda bulunabilecektir. Bu vize türüyle İngiltere’de kendi işinizi kurup İngiltere’ye yerleşebilirsiniz. İngiltere’de işçi olarak çalışmak yerine kendi işinizi kurarak hangi meslek grubuna dahil olmanız gerektiğini, başvuru koşullarının neler olduğunu öğrenebilmek için tıklayınız.

İngiltere’ye yatırım yapmak, ortaklık kurmak, çalışmak, girişimci olmak gibi çeşitli amaçlarla gidecek olan bireyler İngiltere Çalışma Vizesi türleri sayfamıza giderek her türlü sorunun cevabını bulabilecektir. 

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu" sayfası 520 defa okundu