AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 813
Güncellenme Tarihi:
AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan eş ve çocuklarının da İngiltere’ye yerleşebilmesini sağlayan bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere’de yaşayan kişilerin eşleri, partnerleri, nişanlıları, çocukları, ebeveynleri, bağımlı diğer akrabaları bu vize türüne başvuruda bulunabilecektir.

AB vatandaşlarının eşleri, partneri ve çocukları için bu vize türüyle ile çalışma hakkı bulunur. İngiltere’ye bu vize türüyle giden akraba ve aile üyeleri sağlık hizmetlerinin pek çoğundan ücret ödemeksizin yararlanabilecek ve vize süresi bitince, İngiltere’den oturum izni başvurusu yaparak vizesini uzatabilecektir.

İngiltere AB vatandaşlarının bağımlı aile üyeleri, Birleşik Krallık’ta toplamda 5 yıl bulunmaları sonucunda sürekli oturum başvurusu yapabilir. İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak bulunan kişiler en az 1 yıl sonra İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabileceklerdir.

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvurularının değerlendirilmesinde tek yetkili olan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’na başvuru dosyası dikkatle hazırlanarak gönderildikten sonra yaklaşık olarak 90 gün içerisinde vize sonucu başvuru sahiplerine iletilir.

Ancak başvuru sonucunun olumlu olabilmesi için gerekli bazı şartları sağlıyor olmanız oldukça önemlidir. Başvur şartlarını sağlayamıyor olmanız halinde vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Başvurunun olumsuz sonuçlanması halinde vize reddine itiraz edebilir, hangi itiraz yollarını kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için vize başvuru işlemlerinin neler olabileceğini firmamızla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızdan danışmanlık alarak vize işlemlerinize başlayarak vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilir, başarılı bir vize başvurusu yapabilirsiniz. 

İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık alınması, vize prosedürleri konusunda profesyonel danışmanlardan bilgilendirme alınması başvuruyu olumlu etkileyebilecektir. İngiltere vizesi türleri ve başvuru şartları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.